«

»

Nis 12

AutoCad’de seçilen son nesneyi yeniden seçme

autocad2012 150x150 AutoCadde seçilen son nesneyi yeniden seçmeAutocad‘de kullanabileceğiniz basit bir komuttan bahsetmek istiyorum.
Autocad’de herhangi bir işlem için seçtiğimiz son nesneleri (çizim,blok,çember vb )yeniden tek bir komut ile seçebilirsiniz.
Her zaman son seçileni yeniden seçer.
komut Previus’dan gelir.  kısayolu:P
Örneğin
bir çizimi oluşturan bütün elemanlarının hepsini birden seçerek başka bir çizim üzerine taşıdınız aynı elemanları tek tek seçmek yerine P ye basarsanız bütün elemanları yeniden seçer.Oldukça basit ve kullanışlı bir komut.

5 yorum

Yorumu formunu geç

 1. Kerem Doyar

  Autocad ile kullanılan bir önceki komutu tekrar kullanmak istediğimizde mouse sağ klik ile repeat … (komut ismi) uyguluyorum. Klavyede bunun kısa yolu var sanırım. Eğitici videoları izlerken öğretici kullanıyor ama bu konuda bir bilgi vermiyor. Yardım eder misiniz? Teşekkürler.

  1. Hakan

   Son komutu kullanmak için sağ tuş yerine space tuşunu kullanabilirsin.
   örneğin kopyalama yaptın ve komuttan çıktın,tekrar copy için space’e bas.çizimini büyük oranda hızlandırır.

   1. Kerem Doyar

    Bunun içinde teşekkür ediyorum.

   2. Kerem Doyar

    PAN’ın ki mevcut mu?

    1. Hakan

     Tam anlayamadım.
     pan komutu ekranı kaydırmak için kullanılıyor nesne seçimi yok.pan kullanımından sonra space’e basarsan yine pan aktif hale gelir.
     kısayolu soruyorsan “p”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>